Boty na běhání po asfaltu?

Ohodnotit tento příspěvek

Příznivci běhání po tvrdých površích jako jsou chodníky nebo asfaltové cesty, potřebují vhodné boty, které jim zajistí pohodlí při tréninku a ochrání je před možnými úrazy. Tyhle boty jsou přímo určené na silnici a jejich charakteristickými vlastnostmi jsou dostatečné množství amortizační pěny, podrážka odolná vůči otěru a přiléhavost k chodidlu. Pro běžce, kteří hledají takové boty jsme vytvořili následující přehled.

  1. adidas Boost Energy

Boty, které způsobí, že během tréninku pocítíte maximální pohodlí. Model je vybaven systémem adidas Torsion, který podporuje nárt. Technologie, která je uvedená i v názvu modelu, tj. amortizační systém Boost, se nachází v podrážce a poradí si velmi dobře s pohlcováním nárazů vznikajících při setkání boty s tvrdým povrchem.

adidas energy boost v sizeer
ADIDAS ENERGY BOOST ATR W / sizeer.cz
  1. Brooks Glycerin 10

U tohoto modelu má velký význam použití systému Omega, který spočívá ve speciálních zářezech v přední části podrážky. Díky nim jsou boty pružné a dobře přiléhají k chodidlu ve fázi přetáčení chodidla na prsty.

boty Brooks Glycerin 10
Brooks Glycerin 10 / photo: runnersclub.pl
  1. Brooks Ghost 5

Model, ve kterém je použito mnoho novátorských technologií. Jednou z nich je například technologie HPR High Performance Rubber, která zpevňuje podrážku a přizpůsobuje ji podmínkám na tvrdém povrchu. Stejně jako u Brooks Glycerin 10, i v tomto modelu je použitý systém Omega. Optimální podporu pro chodidla zajistí Catepillar Crash Pad.

Brook Ghost 5 do biegania
Brook Ghost 5 / photo: runnersworld.com
  1. Asics GT-2000

Model od japonského výrobce, který je proslulý z výroby technologicky pokročilé běžecké obuvi. Návrháři se postarali o to, aby v GT-2000 nechyběl vysoký stupeň amortizace, který se osvědčí všem běžcům, kteří chtějí běhat po asfaltových silnicích nebo u osob s nadváhou, které také potřebují lepší amortizaci.

boty ASICS GT-2000 5
ASICS GT-2000 5 / UP8.com
  1. New Balance M890 GB2

I když nyní je značka New Balance proslulá svou lifestylovou obuví, nabídka pro běžce je rovněž bohatá. New Balance M890 GB2 jsou boty, ve kterých výrobce použil pěnovou podrážku REVlite. Vysoký stupeň amortizace a obecný pocit pohodlí způsobují, že je tento model vhodný pro běhání po asfaltovém povrchu.

NB M 890
New Balance M 890 / galaxysports.co.uk
  1. Nike Zoom Vomero 8

Známá všem milovníkům aktivního životního stylu oregonská společnost Nike se už mnohá léta zabývá výrobou běžeckých bot. Model Zoom Vomero 8 jsou boty, ve kterých se nachází systém Nike Air Zoom, který zvyšuje obzvláště pružnost vzduchového polštáře v podrážce. O tom, že model Vomero 8 je dobrý pro běhání po asfaltu svědčí i přítomnost systému Crash Pad, který amortizuje i silné nárazy chodidla o podloží. Použití BRS 1000, uhlíkové pryže, zajistí lepší přilnavost k povrchu a zvýší odolnost podrážky.

Nike Zoom Vomero 8
Nike Zoom Vomero 8 / runningshoesguru.com

 

  1. Puma Faas 300

Nabídkou od značky Puma je model Faas 300, lehké a pružné boty. Nenabízí sice maximální stupeň amortizace, ale je pro běhání po asfaltu dostatečná. Pružný materiál a pečlivé zhotovení způsobí, že se model Faas 300 opravdu skvěle osvědčí na kratších i na delších trasách.

 

Puma Faas 300
Puma Faas 300 / pawelbiega.pl