Boty na fitness

obuv na fitness
Ohodnotit tento příspěvek

Od osmdesátých let, kdy se kolem něj strhl povyk, až do dnešních dnů neztratil nic ze své popularity.
Fitness je zkrátka oblíbený typ sportovní aktivity, kterému se oddává obrovské množství žen. Proč? Protože v sobě spojuje to nejlepší, tedy živou hudbu, intenzivní úsilí, ale také možnost udržet si skvělou kondici po celý rok. Ale abychom mohli trénovat opravdu efektivně, musíme se dobře vybavit, a to především botami.

V rytmu fitness

Postupně se tento druh sportování, který propagovaly americké hvězdy, rozšířil o nové odnože. Dnes fitness není pouze aerobik, tedy cvičební lekce s rytmickou hudbou, tanečními prvky a protahováním, ale také cvičení na stepech, zumba, sportovní tanec a mnoho dalšího. Každá z těchto aktivit od nás ovšem vyžaduje podobnou přípravu. Bez ohledu na to, které sportovní disciplíně se věnujeme, nejdůležitější součástí výbavy jsou vždy vhodně vybrané boty. Jaké by tedy měly být ideální boty na fitness?

Především pružné a měly by odrážet přirozené pohyby chodidel, díky tomu budeme moci vykonat každý cvik zcela svobodně. Velmi důležitá je také hmotnost bot, tedy přesněji jejich lehkost. Cvičí se nám přeci mnohem lépe, zapomeneme-li, že na sobě vůbec nějaké boty máme, že? Fitness boty by měly rovněž zajistit výborné tlumení nárazů, aby nebyly naše klouby a vazy ohroženy namožením, přetažením, či dokonce prasknutím! Občas totiž zapomínáme, že všechny cviky během našeho tréninku vykonáváme na 100 % našich možností.

Boty ze síťky, ale zpevněné

Jedním z nejčastěji vybíraných modelů bot na fitness jsou ty vyrobené ze síťky. To je pochopitelné, protože během intenzivní námahy se naše chodidla silně potí, a odvádění vlhkosti je přeci specialitou prodyšných sportovních bot. Pokud nám ale záleží na zachování bezpečnosti na té nejvyšší úrovni, měli bychom svou pozornost zaměřit na prodyšné materiály, jakým je třeba již zmíněná síťka, které jsou ale nějak zpevněné a dokonale fixují nohu na jednom místě po dobu celého tréninku. V tomto případě přijdou vhod rovněž dodatečná zesílení na prstech a patách.

Pokud ale jde o boty na fitness, pak má svůj význam i jejich design. Jen klid! Na ten samozřejmě sportovní značky nezapomínají, když vytvářejí své bohaté kolekce různorodých modelů v jakékoli estetice, na kterou si jen vzpomenete. Vyberte si tedy takové, které nejvíce odpovídají vašemu vkusu a radujte se ze cvičení v nich na každé lekci!