Co nám dává cvičení planku?

cvičení planku
Ohodnotit tento příspěvek

Plank, to je cvičení, které ideálně zapojuje a modeluje břišní svaly, zlepšuje také svalstvo nohou a paží. Pokud zavedeme zdravý a vyvážený jídelníček, planky mohou přinést žádané vizuální efekty v podobě vysněné postavě, kterou budeme moci prezentovat na pláži během letošní dovolené.

Co nám dává cvičení planku? Požitek nejen pro břišní svaly

Cvičení planků jednak nepřináší pouze vizuální efekty, ale je rovněž velmi přínosné pro naše zdraví. Pravidelné vykonávání tohoto cviku zajistí, že získá nejen skvělé břišní svaly. Plank, tedy prkno, zpevňuje svaly trupu a hluboké svaly, jejichž úkolem je udržovat správné držení těla. Takže zavedení cvičení planků do svého tréninkového programu se doporučuje jak osobám, které touží po „pekáči buchet”, tak i těm, které chtějí zlepšit celkovou kondici své postavy a dbát o zdravé tělo.

Planky – přínosy pro zdraví

Berte na vědomí, že zpevněná svalová tkáň stanoví oporou pro naši kostru. Vykonávání planků tedy zlepší sílu našeho těla, které se dodatečně stane méně náchylné na veškeré úrazy, se kterými se potýkají osoby s oslabeným svalstvem. Silné svalstvo trupu ochrání vnitřní orgány, což je další výhoda cvičení planku. Osoby, které mají sedavé zaměstnání, mají často problémy s bolestí páteře. Planky zpevňují svaly zad a stabilizují držení těla, důsledkem čeho jsou všechny problémy svázané z bolestí zad omezené. Cvičení planků můžeme také brát jako doplnění svých tréninků, jejichž cílem je celkové zlepšení kondice.

Začátečníci by si měli uvědomit, že planty jen zdánlivě vypadají snadné. Jestli naše svaly nejsou odpovědně vytrénované, udržení v této pozici po několik desítek sekund se může ukázat jako docela problém.