Jak se motivovat k běhání?

beh
Ohodnotit tento příspěvek

Každý den si dáváte předsevzetí, že od zítřka začnete běhat, jednak stále Vám to nevychází? Kolikrát jste si říkali, „začnu od zítřka…”? Nalezení odpovídající motivace, která by Vás zmotivovala do každodenního tréninku, to je klíč k úspěch, zejména, když naše kondice slábne a kilogramy přibývají. Zde jsou nejlepší způsoby, aby jste našli chuť se pustit do každodenních aktivit.

Běhejte v páru

… anebo ve skupince Je jedno s kým začnete sdílet nároky tréninku, hlavní je najít někoho pro společné běhání, díky komu se zvednete z gauče. Přeci nechcete zklamat a neobjevit se domluveném místě. Kromě toho běhání v něčí společnosti změní trénink v jistý druh společenského setkání. Nyní máte někoho, s kým můžete sdílet své dosažené výsledky a čas od času si také ponaříkat.

Zapište se do běžeckého závodu

Běžecké eventy se v poslední době těší neslábnoucí popularitou. Jestli potřebujete pořádnou dávku motivace, zapište se na jeden z nich. Stanovení konkrétního cíle v mnoha případech značně usnadní dodržování pravidelného tréninku. Nikdo přeci nechce být poražený: odstartovat a nedoběhnout do cíle. Rada? Nejde o to se ihned zapisovat na maraton, dobrým počátkem bude kratší běh.

Veďte si tréninkový deník

Sledujte své pokroky vedením zápisů jednotlivých tréninků. Zapisujte si datum, čas běhu a uběhnutou vzdálenost, a k tomu nějaké své poznámky. K tomu bude velmi přídatná sportovní aplikace v telefonu, kterou si můžete zdarma stáhnout. Budou Vám posílat připomenutí o tréninku, provádět tréninkem, měřit Vaši rychlost, vydatnost, vzdálenost a dokonce počítají spálené kalorie. Jestli zapisování poznámek do notesu stále nestačí, můžete si vést svůj blogu.

Komunikujte s ostatními

Jestli máte pocit, že Vám schází motivace nebo na Vás leze lenivost, vyzkoušejte si promluvit s jinými běžci. Někdy vystačí najít dobré fórum na internetu. Sdílený těžkých momentů, zkušeností a vyslechnutí si, jak si jiní radí v takových chvílích, Vám jistě dodá podporu a motivaci.

Odměňujte se

Nemáme na mysli pojídání tabulky čokolády po každém tréninku. Jde spíše o malé příjemnosti pokaždé, kdy se nám podaří překonat vlastní slabost a nechuť. A možná si můžete pořídit nové tričko, šortky anebo jiné doplňky na běhání? Zakoupením malého doplňku zvýšíte své zaangažování a jednoduše ho budete chtít vyzkoušet v akci.

Myslete na výhody

Snažte si čas od čas připomínat, jak velké výhody pravidelný trénink přináší pro Vaše zdraví, sebevědomí a také figuru. Přeci Vašim základním cílem je změna k lepšímu.
Dle psychologických studií člověk potřebuje 21 až 30 dní pravidelně opakovat danou činnost, aby si vytvořil nový návyk. Dejme si tedy čas, pracujme nad sebou a pamatujme, že ani Řím nebyl postaven přes noc. V obchodě e50style.cz je dostupná široká nabídka sportovních bot.