Jak správně vykonávat planky?

jak spravne vykonavat planky
Ohodnotit tento příspěvek

Plank, to je cvičení, odborně definované jako podpírání na předloktí. Je to druh izometrického cvičení, které má zvláštní význam v procesu modelování břišních svalů. Pokud si chcete dokonale zpevnit a vypracovat své břicho, zařaďte do svého tréninkového programu planky. V nynějším článku popíšeme, jak správně vykonávat planky, aby byl trénink bezpečný a přínosný.

Co to je plank?

Plank se zdánlivě může zdát jednoduchým a nenáročným cvičením. Jednak ve skutečnosti cvičení angažuje mnoho svalových partií. Kromě toho plank nabízí ohromné množství kombinací, bázujících na základní pozici. Jestli máte pocit, že planky jsou banálně prosté, vyzkoušejte si v této pozici setrvat několik desítek sekund. Tehdy jistě změníte názor, především pokud jste dříve neměli příliš co dočinění s fyzickou aktivitou. Cvik se zdá být jednoduchý, jednak netrénované svaly to budou silně pociťovat již po několika sekundách držení těla v této pozici.

Jak získat správnou pozici?

Nejdříve si lehněte na břicho. Následně musíte opřít tělo na předloktí. V této pozici je důležité pokrčit paže v loktech do pravého úhlu. Ramena se musejí nacházet těsně nad lokty. Během vykonávání planků byste neměli zvedat hýždě ani ohýbat bederní oblast. Pamatujte, že paty, boky a ramena musejí zůstat v přímé linii.

Cíl cvičení planků

Celé cvičení spočívá v tom, že musíte vytrvat v této pozici daný počet sekund. Jestli jste začátečníkem, začněte první trénink od 30 sekund, a každý týden zvyšujte čas o dalších 10 sekund. Optimální čas udržení se v pozici plank je 60 sekund.