Jak vybrat boty do posilovny?

Ohodnotit tento příspěvek

Začínáte svůj příběh s posilovnou? A možná už dokonce máte pár tréninků za sebou? Bez přemýšlení saháte doma po sportovních botách, které máte po ruce nebo co je horší, po botách pouze se sportovním designem a běžíte zápolit s posilovacími stroji a závažím. Samozřejmě, jak se do toho dáte hlava nehlava, tak i v keckách se dá cvičit, jednak není lepší dbát o pohodlí, zdraví a bezpečí? Přečtěte si následující článek a dozvíte se, jak vybrat ty nejlepší boty do posilovny.

Ventilace

Na tréninku dáváte ze sebe všechno, značně se potíte od hlavy až k patě. A to doslova, díky čemu můžeme pociťovat v botách nepříjemnou vlhkost, která mnohdy přechází v nepříjemný zápach. Proto boty do posilovny musejí být odpovědně ventilované. Jejich svršek by měl být vyrobený z lehké síťky a pevné syntetické elementy by se měly nacházet jen na vymezených místech a výhradně pro to, aby stabilizovaly konstrukci a ochránily citlivé části chodidla před úrazy. Ale o tom až za chvíli.

Stabilizace

Vlastnost, která Vám nedá 100% garanci ochrany před úrazy a přetížením, ale jistě sníží jejich riziko. Cvičení v posilovně spočívá ve vykonávání systematickém a precizním opakování cviků, během kterých nohy musejí zůstat ve stabilní a bezpečné pozici.

Odpružení

To je důležitý element obuvi do posilovny, ale není dobré to s ním přehánět, proto jsou absolutně nevhodné boty na běhání. Stačí pevná pěna odolná vůči deformování a vyvýšení v oblasti paty. Zapomeňte na vzduchové polštářky, které odebírají botám stabilitu, což může vést k úrazu. Mnohem důležitější nežli odpružení je přilnavost, proto do posilovny vybírejte výhradně takové boty, které mají gumovou vnější podrážku.

Odolnost

V posilovně vykonáváme opakované cviky, což znamená, že boty jsou neustále vystavovány tlaku, ohýbání a přetěžování na stejných místech. Tréninková obuv nemůže být vyrobená z nekvalitních materiálů, protože by se nám během několika týdnů rozpadla. Vsaďte na obuv renomovaných značek – získáte jistotu odolných a pevných tkanin, podrážky s nízkou úrovní stírání, stejně tak jistotu kvalitního lepidla, které se nerozpustí při kontaktu s vodou. Protože určitě po nějaké době budete chtít své boty na trénink vyprat, že?

Design se také počítá

Pohodlí a bezpečí, to není všechno. Dnes je na trhu dostupných mnoho modelů obuvi na trénink, v nespočetných vzorech, barvách, designech a střizích. Boty do posilovny se obvykle charakterizují dynamickým designem, živou, mnohdy až zářící barvou a poutavými detaily. V této kategorii Vás nic neomezuje, mezi početnými modely tréninkových bot si tedy vyberte takový, který se Vás prostě nejvíce zalíbí.

Naše nabídky pro ženy

Dámská obuv do posilovny se charakterizuje lehkostí a pružností. Příkladem toho je kultovní model Nike Performance City Trainer 3. Projekt má síťovaný svršek, který zpevňují boční panely, plynule navazující na šněrování. Skvělou volbou od značky Nike bude rovněž model Renew In-Season TR 10. Elastická pěna Nike Renew příjemným způsobem změkčí všechny otřesy. Další naší nabídkou pro dámy jsou boty Puma Platinum Shimmer. Model má zpevněnou patu a speciální konstrukce podrážky podporuje přirozený krok. Poslední klasikou, kterou si může koupit každá žena, vybírající boty do posilovny naslepo, to jsou adidas Performance Trainer X. Model je prodyšný, elastický, podporující přirozený pohyb nohy.

Naše nabídky pro muže

Rovněž i pro muže máme několik zajímavých nabídek obuvi do posilovny. První z nich je Reebok CXT TR FB. Nízký profil neomezuje v pohybu, zpevněná oblast prstů, paty a bočních panelů zajistí plnou stabilitu během různého druhu cvičení. Dalším modelem, který pánové jistě docení v posilovně, je Nike Flex Control 4. To jsou boty s lehkým prodyšným svrškem, který na vnější straně pokrývají stabilizující vrstvy. Naše poslední nabídka potěší muže, kteří v posilovně vzpírají – jde o model bot adidas Power Perfect 3. Projekt má speciálně uformovanou podrážku právě pro tuto aktivitu, pevné šněrování je doplněné zapínáním na suchý zip a svršek, který je v zadní části zpevněný a v přední je elastický.
Výběr odpovídající obuvi do posilovny má velký význam. Během výběru se neřiďte výhradně sportovním vzhledem bot, ale dbejte především o svou bezpečnost a pohodlí.