Jak vyčistit bílé boty?

bílé boty
Ohodnotit tento příspěvek

Každý milovník obuvi ví, že není větší výzvy, nežli udržení bílých bot v původní barvě.Poutavé boty mají tendenci ztrácet svou pěknou barvu. Jak o ně dbát? Představuje Vám několik rad, které mohou být přídatné pro udržení sněhově bílých bot ve skvělé formě, jak i jejich čištění ze vzniklých nečistot.

Klasické metody

V závislosti od materiálu, ze které jsou boty vyrobené, náleží užívat odpovídající čistící prostředky. V případě bot ze semiše, se největším uznání těší kartáče a houby, speciálně k tomu přizpůsobené. Nejrychlejší metodou pro odstranění nečistot z modelů vyrobených z kůže, je přetření obuvi vlhkým hadříkem, nasátým čistícím prostředkem. Jedním z nejvíce známých způsobů, je namočení obuvi ve vodě s prostředkem na praní. Následně je materiál delikátně potírán kartáčem s měkkým vlasem.

Systematičnost a rychlost zásahu

Nejlepších výsledků se dosáhne díky pravidelnému čištění bot. Je dobré, když je špína odstraněna ihned. Vrstvení nečistot vede k trvalému poškození.
Neméně důležitý je také způsob nošení a předcházení znečistění. Před prvním užitím se oplácí na boty aplikovat odpovídající prostředky pro péči o obuv. Pravidelné užívání ochranných prostředků na obuv prodlouží svěží vzhled a podtrhne dokonalý odstín obuvi.

Profesionální pečující doplňky

Osvědčených prostředků podporujících čištění bílé obuvi je velmi mnoho. Za pozornost stojí isopropanol. Je obzvláště pomocný, když máme co dočinění se znečištěním od trávy. Mastné skvrny odstraňuje rozpouštědlo. Je rovněž dobré v boji s odolnými tmavými skvrnami. Dalším pomocníkem může být terpentýnový olej. Jednak náleží ho užívat v nevelkém množství. Levným a užitečným řešení je bílý fix. Ideálně maskuje trvalé rýhy na povrchu. Po několika pohybech se můžeme opětovně těšit atraktivní obuví bez vad na kráse.
Výše uvedená řešení, to jsou profesionální prostředky na čištění. Podobných efektů můžeme dosáhnout díky přírodním metodám. Představujeme Vám seznam produktů, které je možné najít v téměř každé domácnosti.

Jedlá soda

Stačí smíchat několik lžiček vody s jednou sodou. Následně za pomocí hadříku nebo kartáče je třeba nanést připravenou směs na obuv. To umožní odstranit nevzhledně vypadající vady.

Ocet

Neocenitelný v boji proti špíně okupující semišové a kožené boty. Vatový tampon namočený v malém množství octa Vás zbaví odolných skvrn. Kvůli zápachu octa se nedoporučuje k čištění bot z textilního materiálu.

Mycí prostředek na nádobí

Postačí ho smíchat v misce s teplou vodou. Díky tomuto roztoku je možné porazit téměř každý druh nečistoty, který ohyzdí světlé boty.

Citronová šťáva

Smíchání citronové šťávy s vodou je vhodným způsoben na čištění obuvi z textilního materiálu. Stačí rozmíchat dvě lžíce šťávy ve sklence vody. Takový roztok náleží nanést na obuv.

Čistící mléko

Z prostředků užívaných v koupelně bude čistící mléčko ideální během pravidelného čištění obuvi. Stačí nanést kosmetický produkt na bavlněný hadřík. Po zakončení čištění stačí vyleštit boty suchým hadříkem. Díky tomu bude efekt výraznější.
Výše uvedené prostředky jsou velmi účinné. Jednak náleží je užívat s opatrností. Špatné využití bude velmi těžké ukrýt a může zničit boty. Za žádných okolností není dobré užívat bělidlo. To by vedlo k zažloutnutí. Radiátor nebo slunce není nejlepším prostředkem pro sušení obuvi. Kromě smrštění materiálu jsou boty vystavené zažloutnutí.
Pokud se chystáte k radikálnímu čištění, tedy hodit boty do pračky, buďte opatrní. Zaprvé, pamatujte na nízkou teplotu. Nicméně ani to negarantuje, že se boty během praní nerozlepí. Za žádných okolností boty neždímejte. Praní bot v automatické pračce je velmi riskantní, ačkoliv nám to dává šanci se zbavit odolných skvrn.
Pokud se budete držet aspoň některých z našich rad, Vaše bílé boty budou opravdu bílé. Péče o boty bude snadnější a jejich vzhled estetický.