Návrhaři různých známých sportovních značek nám nejednou dokázali, že jejich fantazie nezná hranice. Jestli tomu ještě někdo nevěří, určitě ho přesvědčí níže uvedený přehled nejdivnějších sneakerů, kde najdeme mezi jinými krev, křídla, bláto a dračí rohy. Začíná to zajímavě, ne?

  1. Nike Dunk Hi „Coffin”

Náš přehled začneme jemně, protože i když samotný design tady nebudí žádné krajní emoce, dělají to všechny věci okolo, které s ním souvisí. Samotný název je dost kontroverzní, protože anglické slovo „coffin” znamená „rakev”. Tento motiv byl inspirovaný svátkem Halloween v roce 2015. Boty jsou kožené a logo bylo zhotovené z lesklé lícové kůže. Celek doplňují červené detaily, které mají působit jako krev. Celá reklamní kampaň byla krvavá. Krabička je také zajímavá, protože má tvar rakve.

  1. adidas x Jeremy Scott Wings 3.0

Jeremy Scott je americký módní návrhář, který je proslulý svými neobvyklými nápady a ne zcela běžnými návrhy. Je známý svou spoluprací s největšími hvězdami show-businessu jako Rihanna, Justin Bieber, Kate Parry, Chritina Aguilera, Nicki Minaj, Lil Wayne nebo Lady Gaga. Říká se, že Jeremyho doprovázejí samé skandály a je těžké z něj tuto nálepku odpárat, když se podíváme na jeho módní návrhy. Spolupráci s německou značkou adidas započal v roce 2008 a výsledkem byla řada bot a oblečení. Boty zhotovené pro značku adidas měly širokou ozvěnu, obzvláště pak model Wings, který poznávali lidé po celém světě. Wings 3.0 jsou sneakery s křídly, za které by se nestyděl ani samotný mýtický Hermes.

  1. adidas ZX 750 „Mud”

Značka adidas velmi často spolupracuje se známými módními návrháři, proto jsou výsledkem často netuctové výrobky, které překonávají stereotypy související se sportovní obuví. ZX 750 jsou výsledek spolupráce značky adidas a Kazuki Kuriashiho, který je ve světě módy známý svým zaměřením na detail. To znamená, že k realizaci svých návrhů používá pouze vysokojakostní materiály a snaží se propracovat každý centimetr plochy. Model ZX 750 „Mud” je model, který se vyjímá neschematickou barevností – spojuje bílou a hnědou, která má napodobovat bláto. Bohužel ne všem však hnědá barva připomíná bláto J.

  1. The Nike Air Yeezy II

Tento model je efekt spolupráce oregonské společnosti Nike a Kanye Westa. Boty jsou v mnoha ohledech dost excentrické. Na tkaničkách jsou navlečené kovové uzávěry a v zadní části boty jsou výběžky, které připomínají dračí rohy. Tyto prvky způsobují, že tyhle boty můžeme umístit v našem seznamu nejdivnějších sneakerů v dějinách. Model se ukázal na trhu ve velmi limitované edici.

  1. Nike Zoom Hyperflight „Superhero” Pack

Boty, které se objevily na trhu v roce 2001. Značka Nike tento model často obnovuje a prezentuje jej v dalších a dalších barevných verzích. Nejvíce extravagantní verze tohoto modelu je Superhero Pack, který zahrnuje čtyři barevné varianty věnované proslulým basketbalistům, kteří spolupracovali se značkou Nike. Patří mezi ně Kobe Bryant, LeBron James, Kevin Durant a Blake Griffin. Je třeba přiznat, že potisky z edice Nike Zoom Hyperflight jsou natolik netuctové, že si bezpochyby zaslouží místo v přehledu nejdivnějších bot.

  1. BAIT x Ted2 x Reebok Instapump Fury

Značka Reebok se také nebojí zvláštních návrhů a jedním z nejdivnějších v celé působnosti firmy je výsledek spolupráce s firmou Bait a Tedem. Kdyby měl někdo pochybnosti, Bait je obchod s botami a Ted je mluvící (někdy dokonce vulgárně) filmový plyšový medvěd. Ke spolupráci byl použit model Instapump Fury. Výsledek je opravdu podivný, protože výsledkem této spolupráce jsou huňaté „pumpy“.

  1. Nike Air Mag

Návrh, který mnohá léta zůstával pouze ve snech všech milovníků značky Nike. Proslavil se ve filmu „Návrat do budoucnosti“. Nike Air Mag jsou boty, které měl na sobě ve filmu Marty McFly (Michael J. Fox).  V tomto návrhu nás překvapí nejen futuristický vzhled, ale především skutečnost, že se model dokáže sám zavázat. Oregonská společnost už před časem pustila do světa napodobeninu, ale pouze ve vnejším provedení, bez automatického šněrování. Letos však došlo ke změně a vzniklo 89 párů opravdových Nike Air Mag s touto netuctovou šněrovací technologií známou z filmu. Bohužel boty nejsou dostupné v běžném prodeji. Můžete je však vyhrát ve speciální soutěži, kdy si koupíte los a počkáte na losování. Je to charitativní akce, která má za účel podpořit fundaci Michael J. Fox, která se věnuje výzkumu Parkinsonovy nemoci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.