Oblečení na běhání

obleceni na behani
Ohodnotit tento příspěvek

Běhání, to jedna z nejoblíbenějších sportovních disciplín. Rádi běháme, protože pouze díky běžeckému tréninku spálíme mnoho kalorií ve velmi rychlém tempu a současně tvarujeme postavu. Jogging, to je také ideální způsob na odbourání stresu a uvolnění napětí. Pokud se nám však běhání nadobro dostalo do krve a stalo se nejen nezbytným tréninkem, ale jednou z oblíbených forem trávení volného času, vyplatí se prověřit nabídku běžeckého oblečení, se kterým bude každý běh ještě efektivnější, a především příjemnější!

Krátká historie oblečení pro běžce

Známým a ceněným sportovním značkám, takovým jako jsou adidas, Nike, Puma, Reebok či New Balance, rozhodně není běh lhostejný. Tyto firmy prakticky od počátku své existence na trhu projektují unikátní elementy sportovního oblečení na běhání. V Nike již v 70. letech zakladatel značky hledal zakladatel dokonalé řešení pro ultralehké běžecké boty a efektem vznikly populární Nike Cortez. Značka New Balance vyprodukovala své první originální boty 30 let po založení firmy, a byly to samozřejmě boty pro běžce. O milovníky joggingu od počátku dbá rovněž značka Asics, která se všem vybavuje především oblečením na běhání. Německá značka adidas je dnes předchůdcem moderních technologií v elementech běžeckého oblečení, takových jako je pěna Boost nebo efekt chlazení Climacool. Historie oblečení na běhání, to mnoho vydařených a funkčních projektů, které dovedly dnešní značky k dokonalosti v poskytování pohodlí všem běžcům.

Oblečení na běhání – jak vybírat?

Jestli tedy odhodláni vyrážíte na nákupy, to musíte vědět, jakými zásadami se řídit a na co se především zaměřit při výběru oblečení na jogging. Jednou ze základním otázek je tedy odpovídající střih. Jsou fanoušci legín, ale také ti, kteří rozhodně preferují na běhání volné tepláky. Při svém rozhodování se neřiďte módou či dobrým vzhledem jiných běžců, leč vlastním pocit komfortu. Další otázkou jsou samozřejmě materiály a technologie užité při produkci oblečení na běhání. Je dobré zmínit, že v případě běžců se ne vždy přírodní materiály osvědčí lépe nežli syntetika. Nezarážejte se tady, když ve složení materiálu uvidíte nylon, polyester, stretch, lycra či mikrovlákno. Tyto tkaniny mají vlastnosti, které jsou nezbytné pro každého běžce – fantasticky odvádějí vlhkost, ochrání před větrem a deštěm, a zároveň jsou velmi odolné!
Oblečení na běhání, to je must have v šatníku každého, kdo se tomuto sportu věnuje, byť by jen rekreačně. Komfort pohybu v pohodlném, prodyšném a dobře padnoucím oblečení zajistí, že budete dosahovat ještě lepších výsledků, překonávat vlastní rekordy, a především čerpat plnou, ničím neomezenou příjemnost z každého tréninku!