Poznejte kultovní Nike Air Force – shrnutí všech typů

boty nike air force 1
Ohodnotit tento příspěvek

Nike Air Force jsou jedním z nejdůležitějších modelů z celé tvorby týmu z Beavertonu. Boty navržené Brucem Kilgorem spatřily světlo světa v roce 1982 a dodnes se těší obrovskému zájmu sneakerheadů a lidí, kteří rádi nosí sportovní obuv v každodenních stylizacích. Poznejte všechny typy těchto kultovních sneakerů!

Nike Air Force 1 Low

Jedná se o jednu z nejpopulárnějších verzí tohoto modelu. Vsadilo se u ní především na minimalismus a osvědčená konstrukční řešení. Svršek byl vyroben z vysoce kvalitní kůže. Boty leží na klasické gumové podrážce.
Nike Air Force 1 Low

Nike Air Force 1 Low Vactec

Varianta legendy od Nike, u níž byla vzhledem k jejímu prototypu lehce pozměněna konstrukce. V tomto případě se designéři rozhodli použít svršek skládající se pouze z jedné části. Důležitým prvkem tohoto modelu jsou detaily vytvořené metodou tepelného formování. Využití inovativních technologií zlepšilo odolnost bot a způsobilo, že se díky nim staly vodotěsnými.

Nike Air Force 1 Low Downtown

Model se objevil v roce 2012 ku příležitosti 30. výročí vzniku legendárních sneakerů ověnčených Swooshem. V porovnání se všemi ostatními předchůdci byl lehčí a jeho konstrukce byla obměněna použitím tenčí gumové podrážky.

Nike Air Force 1 Foamposite

Tato varianta na téma AF1 si dala za cíl vytvořit boty vyznačující se mnohem větší odolností vůči mechanickému poškození a intenzivnímu používání v různých terénech a povětrnostních podmínkách. V modelu byla použita již dříve známá konstrukce Foamposite. Kromě toho návrháři doplnili boty profilovanými detaily a poutkem umístěným na patě, které mělo za úkol usnadňovat obouvání a zouvání.

Nike Air Force 1 XXX Duckboot

Tato verze se objevila ku příležitosti 30. narozenin AF1. Jedná se o zimní variantu těchto klasických sneakerů, která byla vyrobena z pevných materiálů a doplněna perfektně zhotovenými detaily, jakými byly například zesílená očka na tkaničky. Charakteristický prvek byl použit rovněž na svršku, kde lze najít prošívanou kůži.

Nike Lunar Force 1

Ve chvíli své premiéry byly Nike Lunar Force 1 považovány za jeden z nejnovátorštějších modelů z celé řady, kterou začal oregonský koncern vyrábět na začátku 80. let. 20. století. Není na tom nic divného, neboť návrháři týmu z Beavertonu sáhli po vskutku pečlivě vybraných řešeních. Svršky byly opatřeny technologií Hyperfuse, která měla vliv na lehkost obuvi. Model dostal do vínku podrážku založenou na tlumicím systému Nike Lunarlon.

Nike Air Force 1 Mid CMFT

V této verzi se tvůrcům podařilo znatelně snížit váhu bot pomocí prohloubení části vnější podrážky a použití středové podrážky z lehké a výjimečně pružné pěny Phylon.

Nike Air Force 1 Ultra Flyknit

Když se technologie Flyknit usídlila v portfoliu Nike, bylo jasné, že se za chvilku v prodejních regálech objeví v této verzi všechny nejdůležitější klasické modely s logem Swooshe. Nike Air Force 1 Ultra Flyknit měly svou premiéru v roce 2016 a jednalo se o neobyčejně inovativní kousek, jelikož u něj byla použita nejen vysoce kvalitní příze, ale rovněž nezvykle lehká podrážka Ultra.

Nike SF AF-1

Jedná se o nezpochybnitelného favorita ze všech modelů z řady Air Force, co se týče inovativnosti. Jeho svršky byly vyrobeny z nepromokavé vysoce kvalitní kůže a konstrukci doplňuje pevná pata a límec, díky nimž jsou boty spolehlivé i během nepříznivých povětrnostních podmínek. Tento model je skvělý pro ty, kdo se nechtějí vzdát nošení svých oblíbených sneakerů v podzimně-zimním období. Návrháři z Oregonu zde vsadili na maximální funkčnost, proto do jazyku umístili speciální kapsičku a na límec dali dva odepínací pásky.