Přehled nejlepších bot na fotbal

fotbalove boty
Ohodnotit tento příspěvek

Na trhu se objevuje čím dál více nabídek profesionálních bot na fotbal. Jednak některé model navzdory uplynulým let a přílivu novinek, nadále zůstávají v popředí. Na co se zaměřit během výběru kopaček? Jaké druhy bot na fotbal vznikly během let? Které modely jsou nejlepší?

Různé tváře fotbalu, tedy druhy fotbalových bot

Turfy

Fotbalové boty určené pro hru na umělém trávníku. Klasická kopačky byly v tomto případě nahrazené velkým množstvím nevelkých gumový výpustek, které jsou uložené rovnoměrným způsobem na celé povrchu podrážky. Takové řešení má za úkol usnadnit přilnavost na syntetickém povrchu – váha hráče je rovnoměrně rozložena na povrchu chodidla, díky čemu může fotbalista uniknout přílišné zátěži citlivých partií. Turfy je možné rovněž s úspěchem využít během hry na sněhu.

Halovky

Halové boty, to je druh obuvi určený ke hře tzv. futsalu, tedy sálového fotbalu v pěti lidech. Zde je podrážka zcela zbavena jakýchkoliv korků či výpustek. Gumová podrážka má delikátní dezén, aby byla zajištěna co nejlepší přilnavost k povrchu na parketách nebo syntetických površích, jaké se nacházejí v gymnastických halách. Podrážka je zkonstruovaná takovým způsobem, aby zvýšila ochranu svršek před mechanickým poškozením.

Kopačky

Klasické kopačky můžeme rozdělit na modely vybavené ocelovými šrouby a tzv. lisovky, které mají na podrážce tvrdé gumové špunty. Šrouby se dokonale osvědčí během hry na mokrém a měkkém terénu – zajistí odpovídá přilnavost k povrchu a ochrání před nekontrolovatelnými pády. Zatímco lisovky jsou značně lehčí a nejčastěji jsou využívá ke hře na suchém přírodním trávníku.

Nejlepší boty na fotbal

adidas Nemeziz

Model, který se zapsal do historie fotbalové obuvi. Německá značka ceněná na celém světě má mnohaleté zkušenosti v produkci bot určených pro tuto sportovní disciplínu. Model adidas Nemeziz se charakterizuje měkkou a elastickou konstrukcí svršku, díky čemu každý hráč snadno přizpůsobí boty ke tvaru chodidla. Model je dostupné na trhu v mnoha atraktivních barvách.

Nike Hypervenom

Koncern z Oregonu se cítí ve svém živlu v projektování různých druhů fotbalové obuvi. Jak kopačky, tak i sálové boty Nike se těší ohromnou popularitou mezi profesionálními hráči těmi, kteří hrají jen rekreačně. Nike Hypervenom mají svršek z novodobých materiálů, díky čemu hráč získá optimální kontrolu nad míček, což mu poskytne maximální možnost využití přirozeného potenciálu během hry.

adidas Messi

Model podepsaný jedním z nejslavnějších jmen současného fotbalu, to je garance pohodlí a bezpečí na hřišti. Kopačky z této série zajistí dokonalou kontrolu nad míčem a jedinečnou přilnavost k povrchu. Obuv je vyrobená z vysoce kvalitního materiálu, což má vliv na delším životnost.

Puma evoSpeed

Nejpopulárnější kolekce fotbalové obuvi v portfoliu německé značky. Svršek je vyrobený z lícové kůže vysoké jakosti a garantuje výjimečný komfort jak během tréninku, tak i během důležitého utkání.

New Balance Visaro 2.0 Control

Značka New Balance se do historie sportovní obuvi zapsala hlavně jako producent profesionálních běžeckých bot. Jednak v portfoliu bostonské značky nescházejí také zajímavé projekty určené pro milovníky fotbalu. New Balance Visaro 2.0 Control, to jsou moderní kopačky vyšší třídy. V projektu jsou využité takové materiály, jako elastická pěna EVA či TPU.