adidas Superstar – kultovní model od adidas

adidas superstar
Ohodnotit tento příspěvek

Existuje mnoho modelů bot, které jsou dnes ideální jako každodenní obuv, ačkoli jejich určení bylo úplně jiné. Některé z nich jsou již kultovními modely, které by si měl zapamatovat každý fanoušek značkové obuvi. Nejinak je tomu i u modelu adidas Superstar.

Existuje mnoho důvodů, proč se určité modely obuvi stávají módními v širokých kruzích. Často je to jejich zajímavá forma nebo nadčasový styl. Nejinak je tomu u modelů Superstar od adidasu, které jsou dnes označovány za první originální a ikonický model sportovního oblečení a obuvi této značky.

Pro koho byly boty adidas Superstar navrženy?

První modely bot adidas Superstar se objevily již koncem 60. let 20. století, kdy sloužily jako sportovní obuv pro basketbalisty. Postupem času se však s nástupem hiphopové kultury stal tento model v 80. letech 20. století neuvěřitelně populární. Přestože je dnes již více než 50 let stará, je stále považována za kultovní model a stala se legendou, pokud jde o prvek streetové módy. Z tohoto důvodu se boty tohoto modelu objevují především na ulicích Spojených států, ale také v celé Evropě.

Čím se liší boty adidas Superstar od ostatních?

Tento model rozhodně nelze splést s žádným jiným. Boty adidas Superstar jsou především sportovní obuví, což je zřejmé na první pohled. Mají gumovou špičku, která původně sloužila jako ochrana prstů hráčů na basketbalovém hřišti. Dnes je ochrannou známkou modelu špička a tři pruhy na obou stranách boty. Adidas Superstar je sportovní obuv se šněrováním, která se hodí k většině sportovních i každodenních outfitů.

Výběr modelů a barev

Ačkoli existuje pouze jeden model obuvi adidas Superstar, dodávají se v různých provedeních, která vyhovují různým vkusům. K dispozici jsou jak pánské, tak dámské modely; v nabídce najdete jak velmi klasické bílé boty s bílými nebo černými pruhy, tak barevnější jednobarevné varianty – žluté, zelené nebo červené. Modely se liší v povrchové úpravě, podrážce nebo zdobení, ale zachovávají si podobnou formu a stále vzdávají hold prvním modelům.