10 důvodů, proč byste měli běhat

běžící žena
Ohodnotit tento příspěvek

Běžci jsou tak trochu blázni, o tom není co diskutovat. Je mnoho sportů, které jsou méně náročné a nejsou svázané se zdoláváním dlouhých kilometrů. Doprovázejí k bolesti nohou a mnohdy velmi svalnatými lýtky. Jednak je v tom něco kouzelného. Optimismus vyplývající z běhání, dokonce, i když nás něco bolí. Uběhnuté maratony a fandění lidí dokážou dělat zázraky.
Jestli to ještě nestačí k tomu, aby jste vyrazili dobývat svět, zde je důvodů, které Vás určitě přesvědčí:

Běhání je levné

Vše, co na počátku potřebujete, to je pár bot. Když už jeden pár bot máte, můžete začít zdolávat první kilometry. Zahajte trénink u řeky nebo ve své oblíbené čtvrti. Teprve později můžete pomyslet o dodatečných vychytávkách, jako je termoaktivní oblečení nebo sportovní hodinky.

Samé výhody pro Vás

Zahájení systematického tréninku, to nejsou pouze silnější nohy. Můžete také zlepšit funkci svého srdce a snížit cholesterol. Co víc, zapomenete o chorobách, poněvadž zlepší Váš imunitní systém. Dodatečně zvýší hustotu kostí, čímž sníží riziko osteoporózy. Snížíte svou tělesnou váhu a rozhodně si ji udržíte.
Běhání, to je skvělý způsob na lepší poznávání města. Vyjděte do ulic a prohlédněte si město z jiné perspektivy. Je šance, že najdete místa, které Vám umožní efektivnější pohyb po městě.

Pracujte nad sebou pro dobrou věc

Účastněním se běžeckých závodů budete mít šanci se podílet na něčem velkém. Když uvidíte, že můžete pomoci potřebným díky své vášni, získáte dodatečnou motivaci. Většina charitativních akcí je propojena s běháním. Tak do toho!

Můžete běhat v libovolném místě

Tento trénink můžete praktikovat kdekoliv. Vše, co potřebujete, to jsou boty na běhání. Věnujte chvíli a zaběhejte si po pláži během dovolené. Prohlédněte si sousední města zdaleka od práce a cest.

Můžete to dělat kdykoliv

Můžete běhat bez ohledu na část roku či počasí. Dokonce jestli je zima a padá sníh, vystačí skočit na běžecký pás a spalovat kalorie.

Zvyšte svou odolnost

Běhání pomáhá zvýší odolnost organismus. Dodatečně můžete praktikovat jiné sporty, jako je jízda na kole či plavání. Každodenní povinnosti se stanou mnohem snadnější a budete mít více energie.

Poznávejte nové lidi

Dokonce i když budete běhat sami a nikdy se nebudete účastnit žádného závodu, při pravidelném tréninku bude každého dne vídat ty samé tváře. To může přinést nov známosti, které mohou dokonce přerůst v přátelství. Pomocné budou také každodenní úsměv od známých tváři. Poza tím to bude dodatečná motivace.

Dostane více energie

Ranní jogging Vám dodá zástřik energie, který vystačí na celý den. Celkově dokonce i krátký běh Vám může pomoci překonat únavu a ospalost. Trénink je přirozeným stimulantem, který funguje lépe, nežli čtyři šálky kávy.

Zvyšte si své sebevědomí

Propojte všechny výše zmíněné přednosti, a co z toho vyplývá? Že Vaše sebevědomí velmi vzroste, a Vy se budete lépe cítit sami s sebou. Budete pyšně mluvit o svých výsledcích, proběhnutých trasách, překonaných bariérách, zlepšených rekordech. Začtěte krátkými vzdálenostmi a postupně zvyšujte trasu.