Jak začít běhat?

běžec
Ohodnotit tento příspěvek

Běh je rozhodně jedním z nejmódnějších sportů naší doby. Bez drahých permanentek do posilovny a módního tréninkového oblečení. Pouze my, dobrá hudba nebo zvuky přírody a překrásné okolí, které míjíme během zdolávání dalších kilometrů. O přednostech joggingu bychom mohli psát do nekonečna. Dnes si jednak zadáme praktickou otázku, jak začít běhat (a neskončit po týdnu).

Co máte udělat zítra, udělejte dnes

Tahle skvělá zásada se osvědčí nejen při odkládání mytí nádobí na ráno následujícího dne. Ne nadarmo nás věčný mýtus „od zítřka držím dietu” rozesměje bez ohledu na čas. Jestli jde o běhání, to právě zítřek je naším největším odpůrcem. Kupujete si pěkné tréninkové oblečení a vysněné boty, a později si slibujete, že od zítřka začnete běhat? Je velká pravděpodobnost, že zítra bude pršet! Dnes, to je nejlepší moment začít své dobrodružství s joggingem, pokud to s ním myslíte vážně.

Během do cíle

Každý z nás běhá z jiného důvodu. Jedni chtějí zpevní své svaly. Jiní si zase chtějí zlepšit kondici a značná většina běhá se záměrem spalovat tuky a zhubnout. Každý důvod je dobrý, abychom začali běhat, jednak sama příčina nevystačí. Ne ode dnes je známo, že jasně stanovený cíl zajistí, že se nám více chce. Jestli toužíte po hezké a štíhlé postavě, stanovte si reálné časové rámce a počet kilogramů, které chcete shodit. Toužíte po dobré kondici? Dejte za cíl uběhnout půlmaraton nebo běh na 10 km, díky tomu každodenní pohyb bude nezbytný, aby bylo tělo na takovou výzvu připraveno. Cíl je vždy klíčovým elementem pro zahájení tréninku.